Home AUSTRIA Rakousko – Cesta je cíl

Rakousko – Cesta je cíl

written by Irena Markovich September 18, 2017

Rakousko máme doslova a do písmene za rohem. Jak na mapě, tak i reálně – mluvíme zde o dvou hodinkách autem. Vzdálenost, která je v porovnání s krásou této země vskutku zanedbatelná.
Cestování je zábava, ale někdy se dokáže přetvořit v pěknou noční můru, pokud nevychytáme počasí a nebo zapomeneme nám důležité věci.

Koncem předminulého týdne jsme se s Altajem vydali do Horního Rakouska za účelem nafocení krás regionu. Cílem bylo prozkoumat oblast z pohledu jak obyčejného turisty, tak i návštěvníka/cestovatele se psem (nebo psy). Cestování se psy mnohdy není jednoduché, komplikuje to užší výběr míst k ubytování, vzdálenost destinace, způsob přepravy a v neposlední řadě – kde se tam se svým psem můžu toulat? Můžu vůbec?

Toto vše jsme si s bezpočetkrát prošly my s Mayou a ted’ jsem do tajů cestování uvedla i Altaje, a to přímo v Rakousku. Pro vás jsme našli odpovědi na všechny výše položené otázky, ke kterým se dostanu v dalších příspěvcích. Prvně ale k důležitému faktu – co s sebou zabalit na cesty?

 

 

 

“Oblast Pyhrn-Priel // Horní Rakousko // září 2017” 

Obecně v rámci balení rozlišuji 3 kategorie:

  1. Co si vzít s sebou na samotnou cestu do cílové destinace
  2. Co si ideálně zabalit s sebou na menší túry a prozkoumání oblastí
  3. V čem relaxovat po náročném dni plném chůze, námahy, občas i deště a bahna

Nevím, jestli si tenhle článek přečtou nějací muži, předem ale varuju, že je jsou to opravdu jen a jen moje vlastní zkušenosti a někdy i vychytávky – pánové se v tom nejspíš nenajdou 😉

Zároveň chci podotknout, že tento článek není reklamou, vybrané produkty jsou mnou vyzkoušené a mluvím o nich jen proto, že se mi bezpočetkrát osvědčily. Třeba mé zkušenosti pomohou někomu nezapomenout na nějakou nezbytnost při další cestě.

“Co si beru s sebou (a na sebe) přímo na cestu”

Miluji pohodlí za každých podmínek. Je ale pár věcí, bez kterých do auta nesednu (je mi jasné, že někteří z vás autem necestují, třeba si ale něco z toho také vezmete).

V začínajícím podzimním počasí bez vlněného svetru neodjedu, zároveň i bez parfému, který je nějak spjatý se zemí nebo regionem, kam cestuji. Rakouská značka Acqua Alpes sice pochází z Tyrolska, ale je tak nadšasová.. A jejich vůně jsou opravdu spojené s přírodou.

Vlněné svetry kupuji kdekoliv, tento jsem si oblíbila v Mango Outlet, mají fantastické ceny, často obměňují nabídku a doručí zboží až domů. Neulítávám na drahých značkách, my, co máme psy, přece jen víme, že nám to s našimi chlupáči nevydrží ani měsíc 😉

No není ten klobouk k nakousnutí? 🙂 Našla jsem ho také v Mangu, mrkněte na jejich Outletové stránky ZDE.

Fotím digitálním fot’ákem Canon, ale během jízdy ho po ruce většinou nemám. Nosím s sebou ještě menší fot’ák Olympus Pen, který se hodí do každé situace. Kupovala jsem ho ve FotoŠkoda a dělá opravdu povedené snímky! Dá se ale sehnat i kdekoliv jinde.

Cestování v autě se psy (i když ČSV nejsou tolik cítit, jako třeba jiná plemena) se u mě neobejde bez vůně do auta. Nedám, ale opravdu nedám dopustit na tento decentní skvost, který jsem brala u holek v Studiu “Péče o tělo a duši”, má různé náplně a vůně fakt trvá dlouho (mají i Facebookové stránky)

 

“Jdeme na túry!”

Nepodceňovat počasí. Nepodceňovat počasí. Nepodceňovat počasí. Tak tohle si vždycky říkám, když moknu jak slípka.

Počasí holt umí někdy překvapit 🙂
Čekali jsme skoro 2 hodiny, aby přestalo pršet a abych mohla fotit dál, aniž bych si úplně zmáčela techniku

Nevím jak vy, ale já v podzimních měsících bez nepromokavého oblečení nevyjdu ani za barák.
Jestli něco můžu doporučit, pak jsou to Salomon boty (sehnala jsem je na Spartoo, jsou prostě TOP). Zároveň se mi i osvědčila nepromokavá bunda od Blutsgeschwister, ale kupovala jsem ji přes Zoot, ani v největších lijácích jsem nezmokla. Jako bez legrace. A k tomu žlutou barvu MILUJU.

Nepodceňujte ani první pomoc, tuhle tahám s sebou všude, a také dezinfekci na ruce. Neustále žmouláme psy, stopovačky, šaháme na věci kolem,.. Mickrosilver Plus Gel na ruce je skvělá dezinfekce tam, kde není voda a/nebo mýdlo. Seženete taktéž v Studiu “Péče o tělo a duši”.

Součástí první pomoci je u mě také Betadine (seženete v jakékoliv lékárně), ale i Aloe Vera Sprej první pomoci, kdy dojde k lehkému spálení (kdo by neznal stopovačku?!) nebo k podráždění kůže. Sprej není tak agresivní jako Betadine a hlavně Aloe Vera kůži regeneruje a ochlazuje.

 

]A co do slunečného počasí? 🙂 Nezapomeňte na termosku (nebo láhev s vodou) a sluneční brýle (tyhle Ray Ban-ky s sebou tahám pomalu jak talisman už 6 let! Procestovaly se mnou 19 států, z toho 2 kontinenty).

Mikina od Travel with Maya je samozřejmostí, žé (hahaha nedivte se, v TWM věcech jsem pečená, vařená i smažená :P)
Pak také s sebou tahám něco na zub, ideálně raw (tyhle skvosty od Nutrendu stojí za to) a v neposlední řadě i inspiraci od úspěšnějších kolegů 😉

 

“Přežili jsme túru se psy, houfy turistů i stáda krav…jupí.”

Zabahněné boty vyzuty, mokrá bunda hozena na topení, maso servírováno psům a není lepšího pocitu, než zalézt pod horkou sprchu a po zbytek večera relaxovat.

Mám takovou zásadu, se mnou musí na cestu vždy něco huňatého. Zabere to hafo místa, nafoukne tašku, kvůli tomu se půlka věcí nevejde,ale.. prostě tradice je tradice 😀 Nedám dopustit na bílé huňaté věci, hřejí a vstát ráno promrzlá, to fakt nechceš.

Také nejedu bez suchého šampónu, nejlépe se mi osvědčil Miracle Dry od Aussie (koupíte v jakékoliv DM drogerii). Na plet’ po celodenní námaze používám malý zázrak – AVANT olej na obličej. A pokud je plet’ hodně podrážděná, pak nedám dopustit na Aloe Vera Hydratační gelový koncentrát… regenerace během minut.

 

“Jaká je nejmíň potřebná věc, kterou ale přesto s sebou taháte na cesty?”

“Nepotřebujete ji, možná i překáží, ale přesto se bez ní na cestu nevydáte?? 🙂 Odpovězte v komentářích na Facebookovém příspěku, který soutěž vyhlásil.”

HRAJEME O POUKÁZKU NA ZBOŽÍ V HODNOTĚ 1000 KČ!

Soutěž vyhlašuje Travel with Maya a potrvá do středy do 18h. Výherce bude zvolen dle podmínek stanovených ve Facebookovém příspěvku ve 20h.

Dostupnost zboží se může v průběhu času měnit.

You may also like