Home Central Bohemia Prachovské skály / Prachov Rocks

Prachovské skály / Prachov Rocks

written by Irena Markovich December 3, 2016

Minulý víkend jsem se s Mayou vydala do Prachovských skal. Již delší dobu jsem je plánovala (stejně tak i dalších 6478 lokalit), nějak ale ten čas ubíhal, jiné cesty do toho skákaly a konečně se nám to s Mayou podařilo. Neberte mě špatně, Prachovské skály nejsou přes půlku světa (jen hodinka jízdy od Prahy), chtěla jsem ale vychytat období, kdy tam nejsou návaly lidí a kdy se s Mayou budeme cítit mezi těmito dechberoucími pískovcovími útvary úplně samy.

I spent last weekend in Prachov rocks area. Frankly, I’ve been planning this trip forever but somehow always something popped up so I was thrilled when we finally had a chance to make it happen. Don’t take me wrong, Prachov rocks are not across the globe, they’re just an hour from Prague by car. I however wanted to catch a perfect timing when we could be actually alone.

mapa

Prachovské skály

Budete mít na výběr několik tras, jsou označeny klasicky barevně a liší se délkou. Nepodceňujte pevnou obuv s protiskluzovou podrážkou, některé výstupy jsou trošku stmější a chodíte taky hodně po samotných kamenech. Taky bych si rozmyslela brát menší plemena na delší trasy (pokud nemáte JR 🙂 ), Maya byla po třech hodinách úplně odrovnaná..

You’ll have few routes to choose from, they are marked by colors and differ in their length. Don’t underestimate the power of proper slip-resistan shoes as some areas are really steep and you walk on actual stones that tend to be slippery. I’d also think twice whether to bring along smaller dogs (unless your dog is Jack Russell 😉 ), Maya was totally exhausted after only three hours..

Prachovské skály

Takto vypadá turistická mapa Prachovských skal. Zároveň veškeré informace seženete na stránkách http://www.prachovskeskaly.com/turistika kde jsou trasy detailně popsány.

This is how the route map of Prachov rocks looks like. Unfortunately the official site http://www.prachovskeskaly.com/turistika doesn’t have an English language option so if any of you need more detailed info, feel free to email me on info@travelwitmaya.com or leave a comment below. I’ll get back to you asap.

Prachovské skály

Vřele výlet do Prachovských skal doporučuji, tentokrát výjimečně ubytování nedoporučím. Ubytovaly se v Parkhotelu Skalní město a původně ze dvou plánovaných nocí byla pouze jedna. My jsme asi měly opravdu smůlu, “hotel” nebyl čistý, obsluha na recepci sice ok, ale v restauraci katastrofálně nepříjemná a jídlo bylo strašné.
Původně jsem se myslela ubytovat v TCH Prachov, ale odradilo mě obrovské parkoviště hned u penzionu, kde všichni turisti míříci na Prachovské skály nechávali svá auta. Bylo tam jednoduše na nás moc hluku. Možná jiné penziony kolem budou lepší, u mě ale tenhle selhal na plné čáře.

I truly recommend a trip to Prachov rocks, however I won’t recommend you our accommodation. Stayed at Parkhotelu Skalní město and instead of sleeping there two nights, we stayed only one. I guess we were truly unlucky, the “hotel” was dirty, the reception staff was alright but the waitress in the restaurant was rude as hell and the food was below par.
Originally I thought of getting a room in TCH Prachov but I wasn’t impressed by the huge parking lot right next to it where all tourists entering Prachov rock area leave their car. It was just way too busy for us. Maybe other hotels may be better, the one we stayed at, however, disappointed me completely.

Prachovské skály

Prachovské skály

Prachovské skály

S Mayou vám přejeme krásný začátek zimy 🙂

Maya & I are wishing you an amazing beginning of a winter 🙂

xx

You may also like