Home CZECH REPUBLIC Krkonoše – Kozí hřbety

Krkonoše – Kozí hřbety

written by Irena Markovich October 11, 2016

V poslední době jsme v jednom kole. Cesty, focení, plánování,… to vše způsobuje jediné – můj chronický nedostatek času (ano, už dopředu “vím”, že ten čas na úpravu fotek a psaní mít nebudu) a závratnou závislost na kávě. Pak se otočím a uvědomím si, že je to týden, 2 týdny, měsíc, co jsem dokonce i zálohovala fotku. Zítra opět pádíme pryč do hor, tentokrát do oblasti, ve které jsem nikdy předtím v životě nebyla a slovy ani nepopíšu, jak moc se těším. Maye pouštím staré filmy, co se v té oblasti točily a pořád jí vyprávím, jak půjdeme sem a tam a ona na mě kouká jak na pacoše. Asi ji ještě trošku chybí představivost. Hmmm. Ale ted’ zpátky k psaní. V mezičase jsme s Mayou a partnerem navštívili mnohá místa ve Středních Čechách, k nim se za týden dva dostanu, mimo jiné ale i opět Krkonoše. A právě túra, kterou jsme tam dali, stojí za to.

Lately we’ve been running around like crazy. Travels, photoshooting, planning,… this all created two major things in my life – my chronic lack of free time and an incredible addiction to coffee. And then I stop for a second and realise that it’s been a week or a month without me even saving a picture I took earlier, let alone posting on the blog properly. Tomorrow we are off, once again, to the mountains. This time we are leaving for a special location I’ve never visited before and I cannot even describe how excited I am. I’m constantly playing movies filmed in those mountains and explaining Maya that we’ll go here and there but she keeps staring at me like if I need medication. I guess her imagination isn’t that wild as mine. Eh. In a meantime we visited many places in Central Bohemia (I’ll get to that in a week or two), but I’d love to share another trip with you to Krkonoše. And the trip we went for is really worth it.

Krkonoše

Krkonoše se jednoduše staly srdcovou záležitostí. Pro některé jsou možná úplně z ruky, pokud ale máte volný víkend, návštěva této oblasti se rozhodně vyplatí. Dvě hodinky v autě a jste v ráji. Byli jste někdy na Kozích hřbetech? Jednoduše paráda. Počítejte, že vám tento výlet zabere jeden den (pokud se zastavíte v Luční boudě na pivu a pak ve Špindlu též). Na mapě, kterou najdete níže, jsem pro vás vyznačila celkem 3 záchytné body – Boudu u Bílé Labe (my jsme vyráželi od tamtud), Luční bouda (první zastávka) a Špindlerův mlýn.

Krkonoše mountains are close to my heart. Simple as that. For some of you it may be unnecessarily far away but if you’re free for the weekend, it’s really worth it. Two hour drive and you’re in heaven. Have you ever visited Kozí hřbety? OMG. The whole trip will take one day (if you stop for beers in Luční bouda and in Špindlerův mlýn), pretty neat no? On the map I marked three main points – Bílé Labe Cabin (that’s where we took off), Luční Cabin (first stop) and Špindlerův mlýn.

Krkonoše Kozí Hřbety

Do Luční boudy se vydáte z Boudy u Bílé Labe po modré. Čeká vás nádherná procházka podél Bílé Labe s dechberoucím výhledem a panenskou přírodou. Cesta nahoru se může zdát trochu náročná, normálním tempem jí ale máte za sebou během dvou hodinek. My jsme se hodně zastavovali a fotili, užívali si výhled a zkoumali okolí dalekohledy. I váš mazlíček to zvládne, Maya sice pracovní plemeno je, potkali jsme ale i hodně jiných (a drobnějších) pejsků, kteří vesele cupitali nahoru.

From Cabin Bílé Labe take path marked as “blue” towards Luční Cabin. You’ll witness a breathtaking walk by the river Bílé Labe with an amazing view. The path may seem a bit hard but it took us only two hours to get up there including many small stops. Even your dog can easily take it, I know Maya is a big breed but we met many small doggies along the way happily snooping their way up.

Krkonoše

Jakmile vystoupáte nahoru, budete mít Luční boudu po levé straně a tam se můžete občerstvit. Pak po červené dál na Kozí hřbety až k Špindlerovu mlýnu.

As soon as you reach the top you’ll see Luční Cabin on your left side. We had some beers while resting and then continued towards Kozí hřbety using the path marked as “red” all the way to Špindlerův mlýn.

Mějte prosím na mysli, že Kozí hřbety a sestup z nich je během zimy nemožný, kvůli sněhu a náledí ho uzavřou. Proto je to ideální procházka až do poloviny listopadu, pak už musíte počkat na jaro.

Please keep in mind that this path is closed during winter times due to heavy snow and icy conditions. That’s why it’s ideal to take it now or latest by the mid November.. Or you can wait for the spring time to revive the moment.

Pokud se po sestupu budete chtít vrátit k Boudě u Bílé Labe, pak se vydáte po žluté kolem Železného vrchu. Nám celkem trvala tato procházka 9 hodin počítaje 2 hodiny u piva na Luční boudě a hodinu u piva ve Špindlu 😀

Once you reach Špindlerův mlýn, you can easily reach your take off location (Bílé Labe Cabin) by taking path marked as “yellow”. The whole trip took us 9 hours including 2 hour beer stop in Luční Cabin and an hour in Špindlerův mlýn.

Co myslíte, stojí to za to, ne? Tak horám zdar a hlavně opatrně!
Maya posílá pac a pusu xx

So what do you say, is such trip worth it? Either way, be careful and say hi to the mountains!
Maya sends hugs and kisses xx

You may also like