Home CZECH REPUBLIC Jak jsme fotili pro Dog Eyes Magazine / letní vydání 2017

Jak jsme fotili pro Dog Eyes Magazine / letní vydání 2017

written by Irena Markovich October 10, 2017

Možná jste si všimli pár příspěvků na Facebooku a na Instagramu, kde jsem zmiňovala focení pro Dog Eyes Magazine. Probíhá již od podzimu minulého roku, nicméně časopis Dog Eyes Magazine nevychází v Evropě (prozatím), proto bych vám ráda otevřela dveře i do tohoto světa Travel with Maya.
Focení, které probělo v březnu 2017, byl pro letní vydání čísla a tehdy jsem se s Mayou vypravila za Soňou do Záchranné stanice, abychom nafotili Mayu, Altaje a Mayiny sourozence s babičkou. Idea editoriálu byla hluboká i citlivá zároveň, měsíc a půl předtím zesnula Mayina maminka a celé číslo bylo laděno do odstínů červené. Stejně jako i my lidé vnímáme, že krev není voda, rozhodla jsem se vykročit do neznáma a uctít památku krásné fence Aileen a pokusit se skloubit nesnadný úkol – skrz fotografie projektovat překlenutí Mayiny ztráty a počátek nového života s Altajem očima Mayi. Červená barva znázroňovala spojitost s emocemi, se kterými se mnozí z nás v životě již setkali.. se ztrátou milované osoby, pejska nebo přítele.

Vzhledem k tomu, že časopis už na stáncích není, rozhodla jsem se vám přiblížit i tento moment skrz článek a nechat vás nahlédnout do zákoutí focení, které mnohé vzalo, ale i dalo – moje poděkování Aileen za to, že mi Mayu dala.
Editoriál vyšel koncem května v Kanadě a ve Spojených státech a byl na stáncích do poloviny září. Neuvádím zde všechny fotografie, které vyšly, přikládám ale i pár těch, které se v tisku neobjevily.. 

You may also like