Home CZECH REPUBLIC Beginnings / Začátky

Beginnings / Začátky

written by Irena Markovich February 11, 2017

Projekt Travel with Maya začal v létě 2016 tak trochu divoce a byl dán dohromady během 6-ti hodin “na koleni”. Dostala jsem se totiž do situace, kdy jsem po 15-ti letech poprvé neměla plán na léto a dovolenou neměla rok…a tím myslím i obyčejný pohodový víkend. Maya zrovna oslavila svoje první narozky a mě nenapadlo nic lepšího, než jí dát unikátní narozeninový dárek – celých 8 týdnů cest po České republice. Během jednoho odpoledne jsem zarezervovala ubytování, naplánovala trasy, vymyslela jméno a koupila doménu, domluvila detaily a vyrazily jsme vzhůru do dobrodružství.

Netušila jsem, že se Travel with Maya chytne. Původně jsem jen chtěla psát o našich cestách a dávat tipy na túry a ubytování. Ale Bauer Media, se kterými spolupracuji jako food blogger a fotograf Bohemian Foodie (a vycházím pravidelně v Cosmopolitan a Harper’s Bazaar) už rok a půl, mě neskutečně podpořili (děkuji Sabrino, Kristý a Katko) a naše cesty začaly nabírat směr.. Jen jsem ještě pořád nevěděla jaký.  Až když jsme se spojily se Záchrannou stanicí pro Československé vlčáky, bylo jasno. Pomáhat opuštěným a týraným psům je něco, čím jsem si prošla během života v Mexiku a bylo jen otázkou času, kdy se k tomu vrátím.

Během celého tohoto vývoje mě v září 2016 oslovila zakladatelka časopisu Dog Eyes Magazine s nabídkou, abych nafotila editoriál s Mayou, který by vyšel v lednu 2017. Šla jsem do toho a editoriál s Mayou je ted k vidění napříč celou Kanadou.. A zároveň jsme domluvily i spolupráci na celý rok 2017, takže Maya bude pravidelně vycházet od začátku tohoto roku nejen v Kanadě, ale i ve Spojených Státech.

Zatímco udržujeme v chodu nedávno spuštěný e-shop na pomoc Záchranné stanici, pořád s Mayou cestujeme a spolupracujeme s úžasnými značkami, které nás podporují a zásobují. Za to jsme jim obě neskonale vděčné. Mrkněte na nás na sociálních sítích, jsme hodně akční mimo jiné na Instagramu a Facebooku (seznam všech sociálních sítí, na kterých působíme, je při vrchu stránky).

Nedávno se projekt Travel with Maya stal nedílnou součástí Cosmopolitan v rámci CosmoBloggers, jupí!

Project Travel with Maya wasn’t planned at all. At the beginning of summer 2016 I realised that it’s the first time in last 15 years that I haven’t planned my summer and absolutely had no idea how to spend upcoming two months. I haven’t had vacation on over a year (including a single silly weekend off)  and Maya has just turned 1 year… So I decided to give her a unique birthday “present”, full 8 weeks of traveling through Czech Republic. And that’s how Travel with Maya was created. Wildly, chaotically and freely. During one single afternoon I booked all the accommodation, planned all travels, came up with name, booked a domain name, arranged details and we were good to go.

I wasn’t expecting Travel with Maya to be a success. Originally, I wanted to blog about our travels giving ideas on where to travel with dogs, tips on accommodation and what to do and avoid when traveling with your furry friend. Bauer Media (whom I’ve been working with as Bohemian Foodie for over a hear and a half), however, saw it as a potential and supported fully all my crazy ideas (thank you Sabrina, Kristý and Katka for that). That’s when Travel with Maya started moving forward.. I just didn’t know which direction. And when I met folks from a rescue shelter “Záchranná stanice pro Československé vlčáky” the meaning was clear. Helping abandoned and mistreated dogs was my obsession in Mexico, therefore turning my attention to such subject in the Czech Republic was just a matter of a time.

While Travel with Maya project was slowly but surely developing, I received an offer from a Dog Eyes Magazine founder asking if I would shoot an editorial with Maya for their upcoming winter 2016/2017 issue. Of course I said yes and since January 2017 you can find my photographs in this magazine all over Canada. And on top of everything, we agreed on an ongoing cooperation for the 2017 so not only the Canadian but also the USA market will see a lot of Maya in upcoming months.

While running an e-shop for helping a rescue shelter, Maya and I are still traveling and cooperating with amazing brands that support us and supply us.. and we are eternally grateful for that. Check us out on our social media, we’re very active on Instagram and Facebook among others (all social media are at the top of the page).

Recently, Travel with Maya project became a part of Cosmopolitan’s CosmoBloggers, yay!

Travel with Maya / Cosmopolitan 2016_12

You may also like